Twist

Twist örgü modeli uzun saçlara sahip bireylerin tercih ettiği bir model olarak günlük hayatta sıkça kullanılan saç modellerinden bir tanesidir. Burgu saç örgüsü olarak da bilenen Twist örgü günümüz saç şekilleri arasında bir trend olarak yerini almaktadır. Birçok kişi hem uygulamak hem de öğrenmek amacıyla Twist örgü nasıl yapılır sorusunu sormaktadır.
Rahatlığına düşkün olan ve aynı zamanda görünümüne önem verenler için vazgeçilmeyecek bir modeldir. Saçlar için her gün yapılması gereken tarama, fön çekme veya şekil verme işlemleri yapmak yerine Twist örgü ile saçlarınız daha rahat bir kullanım sağlamaktadır.
DİLERSENİZ
KENDİ
EVİNİZDE
DİLERSENİZ
MEDUSA'DA!
Bilgi ve Randevu Al
MEDUSA Afrika Örgüsü saç stüdyolarında ya da kendi evinizde Twist yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu almak için hemen arayın.

Twist Örgü Nasıl Yapılır?

Kullanımı kolaylaştıran hem de havalı bir görünüm kazandıran Twist örgü yapımı bakımından zahmet gerektiren bir modeldir.
Bu zahmete rağmen ortaya çıkan görüntü harikalar yaratmaktadır. Twist örgü ek saçlarla yapılan bir örgü işlemidir ve bu işlemde Jumbo (kanekkalon) adı verilen ek saç kullanılmaktadır.
Twist örgü tekniği yapılmadan önce saçlar iyice taranır. Taranan saçlar ince tutumlar halinde saç diplerinden tutularak ikiye ayrılır. Bu işlemden sonra ikiye ayrılan saçlar burgular halinde düzgün bir şekilde örülür. Yapılan işlemler saç diplerinden itibaren profesyonelce yapılmaktadır.

MEDUSA Twist Örgü

Twist örgü modelini yapabilmek için saçlarınızın en kısa uzunluğu 8-12cm civarında olmalıdır.
Sahip olunan saç tipi ve yapısının Twist örgü için bir önemi yoktur. 8 ila 12 cm ve daha uzun saçlar Twist örgü modeli için istenilen boya kadar örülebilir.
Dilenildiğinde sentetik ek saç kullanımı ile istenilen boya kadar uzatılabilir. Bu yönden de yaptırmak isteyenlere kolaylıklar sağlamaktadır.

Twist Örgü Saçlara Zarar Verir mi?

Twist örgü saç modelinin saçlara ve saç yapısına verdiği herhangi bir zarar yoktur. Normal şartlarda dökülen saçların örgü ardından saçlardan ayrılamaması sonucu birçok kişi saçların döküldüğü yanılgısına düşmektedir.
Ortalama 2 ay kadar kullanılan modelde dökülen saçların ayrılamaması bu yanılgıya sebep olmaktadır.
Twist örgü kullanım süresi boyunca saçlarınızı birçok dış etkenden korumaktadır. Saç spreylerinden veya jöle kullanımları ve diğer saçları yıpratan veya zarar veren işlemlerden sizleri uzak tutacaktır.
Saçları yıpranan kişilere özellikle Twist örgü tavsiye edilmektedir. Buna ek olarak saçlardaki yağlanmaya da geciktirdiği için her gün yıkama derdine de çözüm olmaktadır.

Twist Örgü Fiyatları

Twist örgü, özgün ve şık bir saç modeli tercih edenler için mükemmel bir seçenektir. Web sitemizde çocuklar ve yetişkinler için twist örgü hizmeti sunuyoruz.
Fiyatlarımız, istenilen model, örgü uzunluğu ve karmaşıklığı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Twist örgü fiyatları, bireysel tercihlerinize ve saçınızdaki uzunluğa göre özelleştirilebilir.
Unutmayın, twist örgü fiyatları, belirli bir örgü stilinin taleplerine ve saç uzunluğuna göre değişebilir. Ekstra süslemeler, boncuklar veya farklı renklerin kullanılması gibi özel istekler de fiyatı etkileyebilir.
Profesyonel ekibimiz, size en uygun fiyat teklifini sunmak için isteklerinizi değerlendirecektir.

Twist Hakkında Sık Sorulanlar

Twist örgü, saç tellerinin birbirleriyle dolanarak oluşturulan bir saç stilidir. Örgü yapımında saçlar ikiye bölünerek, her bir bölümün saç telleri birbirleriyle dolanır. Twist örgü yapım süresi, saçın uzunluğuna ve istenilen modelin karmaşıklığına bağlı olarak değişir. Genellikle 2 ila 4 saat arasında sürebilir.
Twist örgü, doğru şekilde yapıldığında ve düzgün bir şekilde bakımlandığında saçlara zarar vermez. Ancak, çok sıkı veya yanlış yapılan örgüler saç köklerine baskı yaparak saç kırılması veya saç dökülmesine neden olabilir. Örgülerin uzun süre kullanılmaması ve düzenli bakım yapılması önemlidir.
Twist örgüler, genellikle 4 ila 6 hafta süresince kullanılabilir. Ancak, saç büyüme hızı, örgü kalınlığı ve saçın bakımı gibi faktörlere bağlı olarak süre değişebilir. Örgülerin uzun süreli kullanımı, saçın sağlığını korumak ve örgülerin dayanıklılığını sağlamak için belirtilen süreleri aşmamak önemlidir.
Twist örgü bakımı, örgülerin uzun süre dayanmasını ve saç sağlığının korunmasını sağlar. Örgüleri temiz tutmak için haftada bir kez hafif bir şampuanla yıkamak önemlidir. Ardından, saç derisine nemlendirici yağ veya losyon uygulanabilir. Gece uyurken örgüleri korumak için bir saten başörtüsü kullanılması önerilir. Örgülerin gevşemesini önlemek için örgülerin dip kısımlarını yeniden örmek gerekebilir.
Twist örgü fiyatları, birkaç faktöre bağlı olarak belirlenir. Örgü uzunluğu, örgü kalınlığı, istenilen modelin karmaşıklığı ve saçın uzunluğu fiyatı etkileyen önemli faktörlerdir. Genellikle daha uzun ve karmaşık modeller daha yüksek fiyatlarla gelirken, daha kısa ve basit modeller daha uygun fiyatlarla sunulabilir. Twist örgü fiyatları için uzman bir saç stilistiyle iletişime geçmek ve taleplerinizi belirtmek en doğru bilgiyi sağlayacaktır.

Twist Hakkında Yorumlar

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments