Cornrows (Balıksırtı Örgü)

Cornrows balıksırtı örgüsü diğer örgülere kıyasla daha ince bir şekilde örülmektedir. Hemen hemen her saç uzunluğunda farklı modellerle yapılmakta ve istenilen şekilde saç renkleri eklenebilmektedir. Buna ek olarak isteyenler ek saç da kullanabilir.
DİLERSENİZ
KENDİ
EVİNİZDE
DİLERSENİZ
MEDUSA'DA!
Bilgi ve Randevu Al
MEDUSA Afrika Örgüsü saç stüdyolarında ya da kendi evinizde afrika örgüsü yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu almak için hemen arayın.

Cornrows Nedir?

Cornrows örgü; en bilinen tabiriyle saçlarınızın saç derisinden yakın bir şekilde örülerek yapılan, basit ve düz çizgilerle oluşturulan bir Afrika tarzı balıksırtı örgüdür. Halk arasında Balıksırtı Afrika Örgüsü veya ters örgü olarak da bilinir. İlk trend olarak 90’lı yıllarda görülmüştür ve halen günümüzde en popüler örgü saç modelleri arasında önemli yerini almaktadır.
Afrika’da ünlenen bir saç stilidir. Bu özel saç modeli, saçların deriye sıkı bir şekilde örülerek yatay çizgiler halinde düzenlenmesiyle oluşturulur. MEDUSA’nın deneyimli ve yetenekli saç tasarımcıları, bu etkileyici stilin sanatını mükemmelen icra eder.
Cornrows

Cornrows Nasıl Yapılır?

Tercihen kendi saçlarınızla, tercihen de ek saçlar ile yaptırılabilir. Diğer saç işlemlerine kıyasla daha kısa sürmektedir.
Bu süre saçın uzunluğuna göre 30 dakika ila 1 saat sürebilir. Saçlar dipten itibaren örüldükten sonra örgünün yapılacağı kısımlar hazırlanır. Daha iyi bir örgü için saçlara jöle uygulanabilir. Jöle tercih etmeyenler şekillendirici krem kullanabilir.
Bu işlemler yapıldıktan sonra Cornrows örgüleri ince ve sıkı bir şekilde örülür ve sabitlenir.
Sıkı ve düzenli yapılan örgüler, kalıcılık süresini arttırmaktadır. Kapalı örgü olması sayesinde hem saçlarınızı toplamakla uğraşmayacak hem de bakımı konusunda da avantaj sağlayabileceksiniz.

Cornrows Modelleri

Örgülü saç modelleri arasında yerini alan Cornrows birinden farklı ve güzel modelleri içinde barındırıyor. Balıksırtı saç örgüsü olarak da bilinen bu balıksırtı tarzı örgünün kişilerin saç yapıları ve uzunluğuna göre birbirinden farklı modelleri bulunmaktadır.
Buna ek olarak kişiler istedikleri takdirde ek saç ile bu modelleri kendileri belirleyebilmektedir.
Örgü modelleri istenilen model ve örgü sayılarına göre isim almaktadır. Bunlar 2’li, 4’lü 6’lı ve 8’li olabilmektedir.
Ayrıca bu modeller istenildiğinde ince, kalın veya standart şekillerde de yapılır. Buna ek olarak kişiler yapılan örgülere kendi istedikleri şekilleri vererek istenilen modeli yaptırabilmektedir.

Cornrows Fiyatları

Balıksırtı örgünün fiyatları kişilerin sahip oldukları saçın uzunluğuna göre değişkenlik gösterir.
2’li Cornrows fiyatları saçların uzunluğuna göre 550-800 TL arasında olmaktadır. Diğer örgü modelleri için ise fiyatlar ortalama 1200 TL bandındadır.
Bu durum örgü sayısına ve kaynak yapılacak saça göre değişebilmektedir. Tam net bilgi için en doğru yol bizimle iletişime geçmenizdir.

Merak Edilenler

Cornrows, saçın sıkı bir şekilde örülerek balık sırtı şeklinde oluşturulan bir afrika örgüsüdür. Saçın başın üzerindeki kısımları bölünerek, her bölüm ayrı ayrı örülür ve yakın bir şekilde saç derisine tutturulur. Bu örgü stili, profesyonel bir saç stilisti tarafından yapılabileceği gibi, evde de öğrenilerek uygulanabilir.

Doğru bakım ve düzenli kontrol ile genellikle 6 ila 8 hafta süresince kullanılabilir. Ancak, saç büyüme hızı ve örgünün bakımı gibi faktörlere bağlı olarak süre değişebilir. Örgülerin uzun ömürlü olması ve saçların sağlığını koruması için belirtilen süreleri aşmamak önemlidir.

Doğru şekilde yapıldığında ve düzgün bir şekilde bakımlandığında saçlara zarar vermez. Ancak, çok sıkı veya yanlış yapılan örgüler, saç köklerine ve saç derisine baskı yaparak saç kırılması veya saç dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle, uzman bir saç stilisti tarafından yapılması ve düzenli kontrol edilmesi önemlidir.

Hemen hemen her saç tipine uygulanabilir. Ancak, kıvırcık veya dalgalı saçlar için daha iyi bir tutuş sağlar. Ayrıca, saçın yeterli uzunluğa sahip olması ve sağlıklı bir durumda olması, uygulama için idealdir. İnce veya zayıf saçlara sahip kişilerin örgüleri sıkı takip etmesi ve düzenli bakım yapması önemlidir.

Saçınızın uzun ömürlü olması ve saçların sağlığını koruması için düzenli bakım önemlidir. İlk olarak, haftada bir kez saç derisini hafifçe temizlemek için özel bir saç losyonu veya şampuan kullanılmalıdır. Ayrıca, uyku esnasında saçların korunması için saten bir başörtüsü kullanılması önerilir. Örgülerin gevşemesini önlemek için saç derisine hafif bir yağ veya nemlendirici sürülebilir. Ayrıca çıkarmadan önce uzman bir saç stilistine danışmak önemlidir.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments