Fake Rasta (Geçici Rasta)

Doğal görünüm ve tarzı ile öne çıkan bir saç stilidir. MEDUSA’nın uzmanları, saçlarınızı kalıcı bir değişiklik yapmadan dikkat çekici bir rasta görünümüne dönüştürmek için bu tekniği uygularlar.
Bu hizmetimiz, saçınıza zarar vermeden farklı bir görünüm denemek isteyen kişiler için idealdir.
DİLERSENİZ
KENDİ
EVİNİZDE
DİLERSENİZ
MEDUSA'DA!
Bilgi ve Randevu Al
MEDUSA Afrika Örgüsü saç stüdyolarında ya da kendi evinizde hizmet alabilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu almak için hemen arayın.

Geçici Rasta ile Doğal Görünüm, Sıfır Risk

MEDUSA’nın hizmeti, yüksek kalite standartlarını karşılar. Uzmanlarımız, bu hizmeti sağlarken her saç tipine ve müşterinin kişisel tercihlerine saygı gösterir. Amacımız, her müşterinin MEDUSA’dan memnun bir şekilde ayrılmasıdır.
Gerçek rasta (kalıcı rasta) uygulaması hemen herkesin ilgisini çeken ancak birçok kişinin cesaret edemediği bir saç şeklidir. Çünkü gerçek rasta, uygulaması yaptırdıktan sonra beğenmediğinizde kolayca vazgeçilebilir bir seçenek değildir.
Bu aşamada kişiler için en uygun ve risksiz çözüm, MEDUSA’nın Geçici Rasta uygulamalarıdır.

Fake Rasta (Geçici Rasta) Nedir?

Rasta, özünde bir saç stili değil, bir felsefe ya da başka deyişle yaşam tarzıdır. Fakat son dönemlerde oldukça ön plana çıkması ve beğeni toplaması üzerine saç stili olarak ön plana çıkmıştır.
Bu seçenek, kalıcı bir değişiklik yapmadan rasta görünümüne kavuşmanızı sağlar. Doğal görünümü ve çarpıcı tarzı ile öne çıkan bu saç stilini, herhangi bir uzun dönem taahhüdü olmadan deneyimleyin. İster bir etkinlik, ister farklı bir görünüm denemek için olsun, fake (geçici) rasta, size en uygun seçenek olabilir.

Fake Rasta Nasıl Yapılır?

Kişinin kendi saçlarının tamamının örülmesi ve sonrasında sentetik saçların kişi saçına düğümlenmesiyle yapılan bir uygulamayı içerir.
Öncelikle kişinin saçı tutamlar halinde ayrılır ve öbek şeklinde örülür. Sonrasında tığ yardımıyla saçlar birbirine dolandırılarak sıkı bir görünüm elde edilir.

Fake Rasta (Geçici Rasta) Ne Kadar Süre Kullanılır?

Geçici rasta uygulaması yapılmış kişi, dip bakımını yaptırarak saçını kullanmaya devam edilebilir ya da dipten kendi saçı uçlar rasta şeklinde de kullanım yapabilir. Bu tamamen kişinin kendi tercihiyle ilgilidir. Fake rastanın uzunluk ve kalınlığı yine kişinin isteğine bağlıdır.
Ancak çok ince rastanın bozulma ihtimali yüksek olduğundan ötürü orta kalınlıkta ya da kalın rasta modelini tercih etmeniz önerilir.

Geçici Rasta Modelleri

Uygulama tekniği bakımından farklılıklar içersede genel açıdan Fake Rasta saç modeli için kalıcı ve geçici rasta olarak iki çeşide sahiptir diyebiliriz.
Kalıcı rasta belirttiğimiz gibi dönüşü olmayan bir uygulamadır. Bu rastayı çıkartmak için saçınızın kesilmesi gerekmektedir. Geçici rasta ise kalıcı rastaya oranla hem daha kısa sürede uygulanır hemde kişi istediğinde çıkartarak kendi saçını kullanmaya devam edebilir.
Bu nedenle rasta yaptırmak istiyor ancak cesaret edemiyorsanız MEDUSA’nın saç tasarım atölyelerinde ya da kendi evinizde hemen Geçici Rasta yaptırabilirsiniz. AFRO Dalgası ile karışık rasta kullanımıda yapılabilir.

Fake Rasta (Geçici Rasta) Fiyatları

Fake Rasta (Geçici Rasta) fiyatları 1600 liradan başlamaktadır. Fiyatlar, saçın uzunluğu, yoğunluğu ve istenen sonuçlar gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
Size en uygun fiyatı belirlemek ve randevu almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Uzman stilistlerimiz, size istediğiniz görünümü elde etmek için en iyi hizmeti sunacaklar.

Merak Edilenler

Fake rasta uygulaması yaptıran kişiler için önemli bir detay olan bu husus için sentetik rasta saça boya yapılmayacağını söyleyebiliriz. Fakat rasta gerçek saçtan yapılır ise istenen her renge boyanması mümkündür.
Fake rasta profesyonel bir kişi tarafından kaliteli koşullarda yapılır ve bakımı aksatılmadan düzenli şekilde uygulanır ise ömür boyu kullanımı mümkündür. Yani kişi sıkılıp saçını kestirmediği sürece bakımını yaptırdığı rasta saçını sürekli kullanabilir. Ancak amatörce yapılan rasta saçların bir süre sonra kopması ve bozulması gibi olumsuzluklar teşkil edebileceğinden ötürü kullanım süresi için net bir bilgi vermek mümkün olmayacaktır.
Fake rasta profesyonel bir kişi tarafından kaliteli koşullarda yapılır ve bakımı aksatılmadan düzenli şekilde uygulanır ise ömür boyu kullanımı mümkündür. Yani kişi sıkılıp saçını kestirmediği sürece bakımını yaptırdığı rasta saçını sürekli kullanabilir. Ancak amatörce yapılan rasta saçların bir süre sonra kopması ve bozulması gibi olumsuzluklar teşkil edebileceğinden ötürü kullanım süresi için net bir bilgi vermek mümkün olmayacaktır.
Rasta saç yapılırken kişinin kendi saçları gergin bir şekilde örülmekte ve bu örgülere ilaveten saç eklenmektedir. Dolayısıyla gerginliğe ve saç yoğunluğuna bağlı olarak ilk etapta ağrı ve kaşıntı hissi oluşması son derece normaldir. Tabi bu durum kişiden kişiye değişir. Bazı kişilerin hiç sıkıntı yaşamadığına da şahit olunmuştur. Bunun dışında rasta saç yumuşadıkça gerginlik azalır ve ağrı ya da kaşıntı durumu hafifleyerek zaman içinde etkisi yok olur. Buradaki tek önemli husus aslında rasta saçı nerede yaptıracağınızdır. Yani profesyonel bir kuruluştan hizmet alırsanız olası sıkıntılar minimuma indirilir ancak amatör kişiler tarafından yapılan rasta saçta ne gibi sıkıntılar yaşayacağınızı tam anlamıyla kestirmek mümkün değildir. Bu sebeple hem görsel hem de kullanım açısından sıkıntısız bir uygulama için kesinlikle uzmanlarla görüşmenizi tavsiye ederiz.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments