Çocuk Afrika Örgüsü

Çocuklar, sınırsız hayal güçlerini yansıtmak için birçok farklı yöntem kullanır. Bunu, yapacağı bir resimle, dansla, söyleyeceği bir şarkıyla ya da saçlarına verecekleri şekille gösterebilirler.
MEDUSA’da çocuklarınız için özel, birçok renkte uygulanabilen harika Afrika örgüsü modelleri bulunmaktadır.
DİLERSENİZ
KENDİ
EVİNİZDE
DİLERSENİZ
MEDUSA'DA!
Bilgi ve Randevu Al
MEDUSA Afrika Örgüsü saç stüdyolarında ya da kendi evinizde afrika örgüsü yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu almak için hemen arayın.

MEDUSA Çocuk Afrika Örgüsü

Afrika Örgüsü, yapımı zahmetli ve zaman alsa da çok sayıda kişi tarafından tercih edilen saç modellerinden birisidir. Hali hazırda bulunan doğal saçlarınıza ek yapılan sentetik saçların örülmesiyle oluşturulan bir modeldir.
Ek saçlar, istediğiniz uzunlukta ayarlanabilir. Bu yönüyle, kısa saçlı kişiler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu modeli uygulayarak saçlarınıza marjinal bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Çocukların da sıkça yaptırmak istediği model genellikle Renkli Afrika Örgüsü olmaktadır.

Çocuk Afrika Örgüsü Modelleri

Çocuk Afrika örgüsü, iç dünyaları çok daha hareketli olan çocukların kendilerini ifade etmeleri için harika bir tercih. Çocukların en sık yaptırmayı tercih ettiği modeller şunlardır:
  • Cornrows Çocuk Afrika Örgüsü
  • Renkli Çocuk Afrika Örgüsü
İki model, görünüş ve yapım aşaması açısından farklılıklar gösteriyor. Gelin, bu iki modele dair detayları birlikte inceleyelim.

Cornrows Çocuk Afrika Örgüsü

Cornrows modeli; çocukların düşlerini, hayata geçirebilmek için harika bir tercih. Balıksırtı örgüye benzeyen bu Afrika örgüsü basit ve şık görünümü ile güzel bir sonuç vermektedir.
Cornrows modelini diğer Afrika örgüsü modellerinden ayıran en önemli özellik yapım aşamasında geçen süredir. Yapımı oldukça az zaman almaktadır. Bazı örgülerde 8 saat beklemek gerekirken, cornrows birkaç saatte yapımı tamamlanabilen bir modeldir.
Yapılış süresinin kısa olması çocukların sıkılmaması konusunda avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, cornrows modeli kullanım süresi açısından da kullanışlıdır. Bu model, yaklaşık 2 hafta kadar ilk günkü haliyle kullanılabilecek bir örgüdür.
Kullanım süresi, saç uzunluğuna ve seçilen boyuta göre değişiklik gösterebilmektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, cornrows modelinin çocuklar için oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Renkli Çocuk Afrika Örgüsü

Afrika örgüsü yaptırmak isteyen çocukların neredeyse tamamı renkli modelleri tercih etmektedir. Çocuklar renkli modellerle kendilerini daha iyi ifade edebilmektedir. Her yaştan çocuğun büyük ilgi gösterdiği renkli Afrika Örgüsü modelleri 3 ay kadar ilk günkü gibi, bozulmadan kullanılabilmektedir.

Kısa saçlara sahip olmasına rağmen, uzun saç isteyen çocuklar Afrika örgüsüne talep göstermektedir. Afrika örgüsü yapım aşamaları şu şekildedir:
  • Kişinin doğal saçları yıkanıp temizlenir.
  • Temizlenen saçlar, taranarak bölümlere ayrılır.
  • Ayrılan her bir bölüme sentetik saçlar eklenir.
  • Sentetik saçlara örgü işlemi uygulanır. Bu aşamada, çocukların dilediği renklerin eklemesi yapılabilir.
Renkli Afrika Örgüsü modelinin, cornrows modeline göre dezavantajı daha uzun sürede yapılıyor olmasıdır. Bazı işlemler iki gün boyunca sürebilir.
Çocuk Afrika Örgüsü Modelleri, MEDUSA Uygun Fiyatlı Profesyonel Afrika Örgüsü

Çocuk Afrika Örgüsü Saçlara Zarar Verir mi?

Çocukları Afrika örgüsü yaptırmak isteyen yetişkinlerin en çok merak ettiği soru; Afrika örgüsünün saçlara zarar verip vermediğidir.
Öncelikle, Afrika örgüsü işleminin işin ehli bir uzman tarafından yapılmaması durumunda, saçların zarar görmesi kaçınılmazdır. Bunun yanı sıra, hiç ara vermeden, defalarca bu işlemi yaptırmak da saç köklerinde yıpranmaya sebep olacaktır.
Ayrıca saçlarda dökülmeye yol açacaktır. Bu yüzden, tekrar Afrika örgüsü yaptırmak istemeniz halinde saçlarınızı bir süre dinlendirmekte fayda var.
Dolayısıyla, Afrika örgüsü modeli doğru ellerde uygulandığı sürece saçlarınıza zarar vermez. Aksine saçlarınızın direncinin artmasında ve yenilenmesinde yardımcı olur.

Çocuk Afrika Örgüsü Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

Saçlarda, günlük olarak belli miktarda dökülme görülür. Saçınıza Afrika modeli uygulandığında da aynı miktarda dökülme devam edecektir.
Ancak dökülen saçlar örgüden çıkmayacağı için kafanızda durmaya devam eder. Bu nedenle, örgünün çözülmesi esnasında büyük miktarda dökülen olan saç sizi korkutmasın.
Bu, rutin olarak dökülüp zamanla biriken saçlarınızdır. Afrika örgüsü, ekstra saç dökülmesine sebep olmaz.
Çocuk Afrika Örgüsü Modelleri, MEDUSA Uygun Fiyatlı Profesyonel Afrika Örgüsü

Merak Edilenler

Erkek Afrika örgüsü yapılması genellikle 4 ila 8 saat arasında değişebilir, bu süre saçın uzunluğuna ve örgü modeline bağlı olarak değişir. Saçınızın uzunluğu ve örgülerin bakımıyla ilgilenme şeklinize bağlı olarak, genellikle 6 ila 8 hafta boyunca örgülerinizi kullanabilirsiniz.
Çocuğunuzun saçlarına afrika örgüsü yaptırmadan önce, saç derisi ve saç telleri sağlıklı olduğundan emin olmalısınız. Örgüler sıkı olmamalı ve çocuğunuzun rahat etmesini engellememelidir. Ayrıca, örgülerin temiz tutulması ve çocuğunuzun saçlarını koruması için geceleyin bir başörtüsü kullanmanız önerilir.
Doğru yapıldığında ve düzenli bakım yapıldığında, çocuklar için afrika örgüsü saçlara zarar vermez. Örgüleri yaptırmadan önce, uzman ekibimiz saçlarınızı değerlendirir ve en uygun örgü tekniklerini kullanır. Ayrıca, örgülerin düzgün çıkarılması ve saçların dinlenmesi için aralıklarla molalar verilmesi önemlidir.
Çocuğunuzun afrika örgüsünü temizlemek için öncelikle örgülerinizi hafifçe nemlendirin. Ardından, saç derisini ve örgüleri nazikçe bir şampuan veya temizleyici ile masaj yaparak temizleyin. Durulama işleminden sonra, saçları kurutmak için havluyla nazikçe kurulayın. Örgülerin arasındaki düğümleri açmak için parmaklarınızı veya bir tarak kullanabilirsiniz. Detaylı temizlik ve bakım talimatlarını web sitemizde bulabilirsiniz.
Çocuklar için afrika örgüsü, genellikle 5 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur. Ancak, her çocuğun saç tipi ve hassasiyeti farklı olduğundan, örgüleri yaptırmadan önce uzman ekibimizle iletişime geçmeniz önerilir. Saç sağlığı ve çocuğunuzun konforu göz önünde bulundurularak en uygun yaş belirlenecektir.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments