MEDUSA Hakkında
medusa logo

Zenci Örgüsü

Afrika Örgüsü

Saçlar hem erkeler hem de kadınlar için her zaman önemli bir görüntü unsuru olmuştur. Günümüz saç moda ve tasarım konusunda herkes güzel bir görünüme sahip olmayı ve farklı bir saç stili ile ön planda olmayı arzulamaktadır. İşte bu konuda zenci örgüsü hem güzel bir görüntüye sahip olmak hem de farklı bir saç stilini denemek isteyenler için bir tercih meselesi konumundadır.,

Kullanımı kolay ve rahatlığı ön plana çıkaran aynı zamanda da güzel bir görünüm sağlayan zenci örgüsü birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Saçlara düzeli olarak yapılması gereken tarama, bakım ve diğer türlü bakım seansları yapmak yerine zenci örgüsü ile daha uzun süreli ve kullanıma elverişli bir saça sahip olabilirsiniz.

Zenci Örgüsü

Zenci Örgüsü Nedir?

Zenci örgüsü köken olarak Afrika’da ortaya çıkmıştır. Afrikalı kadınların saçlarını örmek için kullandıkları geleneksel bir saç örgüsü modelidir. Zenci örgüsü Afrika’dan tüm dünyaya yayılmış ve bir birçok kişinin beğenisini kazanmıştır.

Günlük hayatın sürekli devam eden koşuşturmacası içinde farklı bir saç stili denemek ve güzel bir görünüme sahip olmak isteyen hem erkekler hem de kadınlar bu saç stilini tercih etmektedir. Bu tercihlerinin en önemli nedeni zenci örgüsünün kullanımımın kolay olması ve bakımının basitliğindendir.

Zenci Örgüsü Nasıl Yapılır?

Zenci Örgüsü Nasıl Yapılır?

Zenci örgüsünü yaptırmak isteyenler isterlerse uzunluğu yeterli olacak şekilde kendi saçlarıyla, isterlerse de sentetik ek saçlarla zenci örgüsünü yaptırabilirler. Buna ek olarak ek sentetik saçlarla farklı renk ve uzunluk seçenekleriyle de dilenen görüntüye kolayca sahip olabilirler.

Zenci örgüsü yapımı diğer örgü türlerine kıyasla daha zor ve zaman alan bir işlem gerektirmektedir. Kişinin kendi saçlarına ek olarak sentetik saçların eklenmesi ile örme işlemi yapılır. Bu işlem saçların dipten itibaren örülür ve bu işlem her bir örgü için tek tek yapılır. Tek tek ince veya isteğe göre kalın ya da standart olmak üzere örgüler örülür. Bu işlem her bir örgü için yapıldığından dolayı hem uzman bir işçilik gerektirir hem de zaman alır.

Zenci Örgüsü Neden Tercih Edilir?

Tüm dünyada ve ülkemizde gün geçtikçe daha fazla gördüğümüz zenci örgüsü birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun birbirinden farklı sebepleri bulunmaktadır. Tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi zenci örgüsünün kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Günlük iş ve seyahatlerde, sabah uyanıldığında, farklı iklim koşullarında görüntüsünü koruması, bozulmaması ve güzelliğini koruması nedeniyle birçok kişi zenci örgüsünü tercih etmektedir. Afrika Örgüsü için sizleride Medusa Salonlarına bekleriz.

Zenci örgüsünün tercih edilmesinin bir diğer yönü bu modele sahip kişilere çok güzel bir görünüm sunmasıdır. Her yaş grubunun ve kadın ve erkek fark etmeksizin herkesin yaptırabileceğinden dolayı da tercih edilmektedir.

Zenci Örgü Modelleri

Zenci Örgüsü Nasıl Yıkanır?

Zenci örgüsü kullanımı kolay olduğu kadar bakımı ve yıkama işlemi de oldukça basittir. Zenci örgüsü saçlarınız varsa bunun için yapmanız gereken  önce kremsiz bir şampuan almak olacaktır. Daha sonra kremsiz şampuanı lif  ile köpürtmek ve sonrasında köpüklü lifi saçlarınızın enseden olmak kaydıyla dibinden itibaren düzgün bir şekilde yıkayarak işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Bu işlemin saçlarınızı kullanma şeklinize göre haftada 2-3 kere yaparak tekrarlanması yeterli olacaktır.

Zenci Örgüsü Saçlara Zarar Verir mi?

Zenci örgüsünün saçlara zarar verdiği veya saçları döktüğü kanısı yaygındır lakin durum böyle değildir. Zenci örgüsü tam tersine saçları korur ve doğal görünümlerini dış etkenlerden koruyarak saçlarınızın dökülmesini engeller. Buna ek olarak da saçlarınızdaki yağlanmaya, jöle ve sprey gibi kimyasal madde kullanımına gerek duydurmaması sebebiyle de saçlarınızın yapısını korur. Saçlarınız ortalama olarak 2-3 ay süreyle zenci örgüsündeyken hem kolaylığıyla hem görüntüsüyle hem de sağlıklı yapısıyla sizleri mutlu edecektir.