MEDUSA Hakkında
medusa logo

Renkli Afrika Örgüsü Fiyatları

Afrika örgüsü, rahat kullanımından ve güzel duruşundan dolayı birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Yapımı, oldukça zor olsa da son dönemlerde en fazla rağbet gören saç modellerindendir. Yine, bu modeli daha havalı hale getirmek için renkli Afrika örgüsü de günümüzde popülaritesini koruyor. Bu rengarenk saçlarla siz de farkınızı yansıtabilirsiniz!

Renkli Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsü yapımı, sentetik saçların kendi saçınıza eklenerek örülmesiyle uygulanır. Kullanılan kanekalon saçlar, tamamen saça tutunur ve hiçbir kayma yapmaz. Örgülerin uzunluğu için bu saçların kullanılması gereklidir. Renkli Afrika örgüsü için seçilen sentetik saçların rengine siz karar verebilirsiniz. Piyasada maviden pembeye, griye kadar birçok kanekalon saç rengi vardır.

Örgü Kaç Satte Yapılır?

Örgünün yapılması, uygulanacak modele ve saçın ne kadar uzun olacağına göre değişiklik gösterir. Genellikle renkli Afrika örgüsü yapılırken iki kişi çalışır. İki kişinin çalışmasıyla yaklaşık olarak 4-7 saat arasında örme işlemi biter. Afrika örgüsü yaptırmak istediğinizde boş bir zaman ayarlamanız ve sabırlı olmanız gerekir.

Renkli Afrika Örgüsü

Renkli Afrika Örgüsü Saç Bakımı

Saçlarınızı yıkarken herhangi bir tereddüt yaşamanıza gerek yok. Renkli Afrika örgüsü saçlarınız, normal saçlarınız gibi yıkanabilir. Kendi kullandığınız şampuanı saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saç diplerinizi ovalayarak ve örgülerinizi parçalayarak yıkayabilirsiniz. Her parçaya, sulandırılmış kremsiz şampuan sürebilirsiniz. Yine, saçlarınızı haftada iki gün yıkamanız yeterli olacaktır.

Saçlarınızın kurutmak için herhangi bir fön makinesine ihtiyaç yok. Sentetik saçlar ıslandıktan sonra hemen kuruma özelliğine sahiptir. Bir havluyla saç örgülerinizin kurumasını sağlayabilirsiniz. Yine, yıkadıktan sonra herhangi bir bakım da gerektirmez. Normal saçlarınızda kullandığınız gibi krem, sprey, köpük gibi bakım ürünlerine ihtiyacınız olmaz. Saçlarınız, Afrika Örgüsü kullanım süresi dolana kadar kendi yağıyla beslenir.

Renkli Afrika Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?

Saçınızı yaptırdıktan sonra kullanım süresi belirli etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Saçınızın ne kadar sürede uzadığı,
  • Kullanılan saç modeli,
  • Saçın yağlanma süresi,
  • Örgülerin normal saça ne kadar tutunabildiği.

Yukarıda bahsedilen sebeplere göre süre, değişim gösterse de Afrika örgüsünün maksimum 3 ay kullanılması tavsiye edilir. Üçüncü ayın sonunda saçlarınızı açtığınızda normal saçlarınızın ipeksi yumuşaklığının tekrar geldiğini görebilirsiniz. Çünkü renkli Afrika örgüsü yapılırken veya kullanırken herhangi bir kimyasal saça uygulanmaz. Böylece saçınız kendi yağıyla beslenerek eski sağlığına kavuşmaya başlar. 

Renkli Afrika Örgüsü Saç Döker mi?

Normalde gün içinde saçlar 50 ila 100 tel arasında dökülür. Bundan fazla dökülen saçlar için tıbbi destek alınması önerilir. Ancak Afrika örgüsü kullanmaya başladığınız andan itibaren dökülen saçlarınız yere düşmez. Örgülerin arasında kalır. Örgülerinizi açmaya başladığınızda çok fazla dökülen saçla karşılaşabilirsiniz. Fakat bu dökülen saçlar Afrika örgüsünden kaynaklı değildir. 3-4 aylık süre içinde dökülen ve örgülerinizde biriken saçlardır. 

Renkli Afrika Örgüsü Saç Modelleri

Renkli Afrika örgüsü saçlarınızı birçok farklı modelde kullanabilirsiniz. Daha şık ve havalı durması için seçtiğiniz rengin saçınıza da uygun olmasın öneririz. Ardından örgülerinizi, yarım veya tam toplama, arkadan bağlama şeklinde kullanabilirsiniz. Yine, yarım topuz ve tam topuz modelleri de Afrika örgülerinde çok güzel duracaktır.

Renkli Afrika Örgüsü Nasıl Açılır?

Afrika örgüleriyle ilgili “Saçınızı kestirmek zorunda kalırsınız!” gibi çok fazla söylenti vardır. Afrika örgüsü, rasta gibi değildir. İstediğiniz zaman saçınızı açabilirsiniz. Kendi saçınızın olmadığı yerden kesip örgülerinizi açmaya başlayabilirsiniz. Yapımı gibi bu da zaman isteyen bir süreçtir. Özellikle örgüler ince ve sık sık yapıldıysa yaklaşık olarak 2-3 saatinizi alabilir.